Audiovector SR3

Duńska perfekcja

„…Nie będę owijał w bawełnę: to jedne z najlepszych, najbardziej wszechstronnych zestawów głośnikowych do 20 tys. złotych, jakie znam. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy cenią detal, ekspresję, barwę, mocny i precyzyjny bas oraz przestrzenność. Audiovector SR3 oferują niezwykle witalny, żywy, otwarty dźwięk o znakomitej dynamice i odporności na kompresję, którą oceniam na ponadprzeciętną na tle kolumn o zbliżonych gabarytach”.

Rekomendacja magazynu Audio Video, Filip Kulpa – redaktor naczelny


 

Audiovector SR3 Super jest bazowym modelem serii SR3. Polityka firmy zakłada, że właściciel kolumn powinien mieć możliwość ulepszenia swoich zestawów na drodze fabrycznego upgrade’u IUC (Individual Upgrade Concept). Bazowe SR 3 Super mogą zostać fabrycznie zmodyfikowane do SR 3 Signature, SR 3 Avantgarde oraz SR 3 Avantgarde Arrête.
Każdy z modeli jest oferowany w kilku odmianach, a na starcie musimy właściwie tylko wybrać taki, który wielkością i kształtem będzie najlepiej pasował do pomieszczenia i posiadanego sprzętu. Przygodę z SR3 możemy zacząć od modelu SR3 Super, a następnie wykonać upgrade do którejś z wyższych wersji: SR3 Signature z tweeterem Evotech i systemem Duo Mechanical Grounding, SR3 Avantgarde ze wstęgowym tweeterem i systemem ARA Filter drugiej generacji, czy wreszcie SR3 Avantgarde Arreté. Model Arreté jest dla Audiovectora tym, czym AMG dla Mercedesa, Quattro dla Audi, czy M dla BMW: najwyżej wyspecjalizowaną i dostrojoną wersją świetnych produktów.

 

Tabela obrazująca różnice między wersjami danego modelu wygląda trochę jak katalog z wersjami silnikowymi i pakietami wyposażenia producenta luksusowych samochodów. Za przejście na każdy kolejny poziom otrzymujemy również lepsze parametry akustyczne. Jeśli zdecydujecie się na podstawową konstrukcję i dopiero po pewnym czasie zechcecie zmodernizować ją do wyższej wersji, kolumny zostaną odesłane do fabryki Audiovectora w Danii i tam ulepszone.

 

Świetnie zaprojektowane SR3 już na pierwszy rzut oka robią doskonałe wrażenie. Bardzo zgrabne, o nowoczesnych proporcjach i standardowych gabarytach. Oferowane są w kilku wariantach naturalnych fornirów i kilku kolorach błyszczącego lakieru, dzięki temu dopasowanie Avantgarde SR3 do wystroju wnętrza nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.